تحقیقات جدید نشان داده که میان استفاده از تلفن همراه و ابتلای به سرطان مغز رابطه ای وجود ندارد

سال 2009 بود که مراجع قانونی شهر سان فرانسیسکو، از فروشندگان تلفن های همراه خواستند که پشت جعبه این محصولات استیکرهای ویژه ای بچسبانند؛ استیکرهایی که به خریداران در مورد افزایش ریسک ابتلا به سرطان در صورت استفاده از تلفن همراه هشدار می داد. اجرای این قانون در سان فرانسیسکو تا ماه می سال 2013 الزامی بود، اما از آن تاریخ به بعد به طور کامل لغو و به دست فراموشی سپرده شد.

با نتایجی که از تحقیقات اخیر بدست آمده، دیگر لازم نیست که مقامات سان فرانسیسکو و دیگر شهرها بابت اثرات سوء تلفن های همراه بر سلامت شهروندان نگران باشند. محققین استرالیایی به تازگی نتایج تحقیقات شان بر روی مبتلایان به سرطان مغز در بازه زمانی سال 1982 تا 2013 در این کشور را منتشر کرده و آن را با آمار رشد استفاده از تلفن همراه میان مردم استرالیا در همین بازه زمانی تطبیق داده اند.

با توجه به این نتایج، نرخ رشد سرطان مغز طی این سال ها در میان زنان استرالیایی تقریبا ثابت بوده، اما برای مردان به میزانی افزایش نشان داده است. البته بخش اعظم مبتلایان مرد بیش از 70 سال سن داشته اند و بیشترین نرخ رشد سرطان مربوط به حوالی سال 1982 بوده؛ دورانی که هنوز تلفن های همراه میان مردم اینقدر فراگیر نشده بودند.

تطبیق آمار مبتلایان به سرطان و نرخ رشد استفاده از تلفن های همراه در بازه زمانی 1982 تا 2013 نشان داده که با فراگیر شدن استفاده از موبایل در میان مردم، آمار مبتلایان به سرطان مغز در استرالیا افزایشی نشان نداده است. بنابراین بین استفاده از تلفن همراه و سرطان مغز رابطه معنی داری وجود ندارد. گفتنی است که همین میزان افزایش نرخ سرطان در استرالیا باعث پیشرفت علم پزشکی این کشور در تشخیص این بیماری و ارتقای روش های تشخیص همچون سی تی اسکن شده است.

با وجود این تحقیقات، هنوز هم بسیاری از نهادهای اجرایی باور ندارند که میان ابتلای به سرطان و استفاده از تلفن های همراه رابطه ای نیست. در هر صورت اگر رابطه ای هم میان این دو وجود داشته باشد، مردم هرگز حاضر نمی شوند که تلفن های هوشمندشان را کنار بگذارند.

معرفی بازی One Tap Tennis؛ بیایید تجربه های خود را محدود نکنیم

متاسفانه در صنعت بازی های ویدیویی واژه سرگرمی برای برخی از بازیکن ها اشتباه تعبیر شده است. آن ها جای این که از تمامی المان های بازی لذت ببرند، سعی می کنند جذابیت اثر پیش رو را به چند افکت بیشتر محدود نمایند. خوشحالیم عناوینی مانند To the Moon ،Gemini Rue و نمونه های بسیار زیاد دیگر هستند که نشان می دهند پشت واژه «سرگرمی» چیزی بیش از گرافیک فنی وجود دارد.

One Tap Tennis را هم می توان در جرگه همین بازی ها به حساب آورد. شاید با دیدن تصاویر بازی آن را کنار بزنید، اما هنگامی که وارد فضای جادویی اش می شوید تازه به زیبایی این عنوان پی می برید. سادگی در One Tap Tennis موج می زند. از گرافیک تا مکانیزم های گیم پلی همگی دلیلی بر این ادعا هستند. همان طور که می توانید حدس بزنید، One Tap Tennis روی ورزش تنیس تمرکز دارد، با این تفاوت که در آن باید تنها با یک ضربه حریف خود را شکست دهید.

طبیعتا اولین چیزی که در One Tap Tennis شما را جلب می کند، دیدن لوگو الکترونیک آرتز، ناشر بازی های فیفاست. چون این شرکت به عنوان یکی از پخش کننده ها در ساخت بازی نقش داشته است. پس از ورود به منو، با انتخاب شخصیت خود می توانید به مسابقه بپردازید. قبل از هر چیزی باید بگوییم، تنوع شخصیت ها بالا بوده و قابلیت شخصی سازی آن ها وجود دارد.

طبیعتا با پیشروی بیشتر در بازی هم گزینه های بیشتری در این بخش به شما اختصاص داده می شود. با انتخاب شخصیت مورد نظر، نوبت به چالش کشیدن توانایی های خود در میدان مسابقات می رسد؛ مسابقاتی که نحوه برگزاری آن ها بی شباهت به مبارزات مورتال کامبت نیست. تورنمنت های One Tap Tennis از بازیکن های گوناگونی در یک جدول عمودی تشکیل شده است.

 

 

برای پیروزی در هر تورنومنت باید تمامی حریف ها را پله پله شکست دهید تا به قهرمان آن دوره تبدیل شوید. این نکته را به یاد داشته باشید که اگر در هر مسابقه ببازید، مجبورید دوباره از ابتدا شانس خود را در جدولی که گفتیم امتحان کنید. در One Tap Tennis اصلا قابلیت حرکت شخصیت اصلی به اطراف را نداشته و باید با یک ضربه به پیروزی برسید.

بگذارید کم کم این مسئله را توضیح دهیم تا فهم آن ساده تر شود. تصور کنید حریف توپ را پرتاب می کند. همزمان با پرتاب توپ تنیس، خطی به سمت شما آمده و نوارهای رنگی هم در زمین شکل می گیرد. بنابراین هنگامی که خط روی نوارها قرار گرفت، با ضربه زدن به صفحه لمسی می توانید توپ را شلیک کنید. این نکته را بگوییم با هر ضربه، جای نوارها تغییر خواهد کرد تا چالش بیشتری را تجربه نمایید.

اکنون سوال اینجاست این کار تا چه زمانی ادامه می یابد. با دقت در تصویر بالا، نواری دیگر را می توانید میبینید. با هر ضربه که می زنید، این نوار به سمت کامل شدن پیش می رود. اگر نوار پر شده و ضربه دیگری به توپ بزنید، حریف قابلیت کنترل آن را نخواهد داشت. همین یک امتیاز برای پیروزی کافیست. البته عکس این قضیه هم صادق بوده و اگر توپی از خط عبور کند، می بازید. این ویژگی موجب گشته تا گیم پلی One Tap Tennis سریع تر شده و بازیکن خسته نشود.

پیرامون گرافیک هشت بیتی بازی که در همان ابتدا توضیحاتی دادیم. اما اگر بخواهیم نگاهی به صداگذاری و موسیقی بیندازیم، باید بگوییم در هر مسابقه فردی بازی را گزارش می کند که دارای جذابیت های خاص خود است. One Tap Tennis سعی کرده با المان های ساده خود تجربه ای لذت بخش را برای بازیکن ها به ارمغان آورد. بنابراین توصیه می کنیم آن را دست ندهید.

One Tap Tennis
 • One Tap Tennis
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Chillingo
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 64.4 / 33 مگابایت

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chillingo.onetaptennis.android.gplay

معرفی بازی Cristiano Ronaldo: Kick’n’Run؛ با رونالدو پا به توپ شوید

حدود چند روز پیش بود که کریستیانو رونالدو در مصاحبه ای با شک و تردید خود را بهترین بازیکن بیست سال اخیر فوتبال خواند. این که حرف او را قبول داشته باشید یا نه به خودتان بستگی دارد، اما حداقل می دانیم که کنترل این ستاره پرتغالی در عنوانی با محوریت فوتبال چه قدر لذت بخش هست. اکنون استودیو Hugo Games A/S آمده تا با عنوان جدید خود همین لذت را این بار متفاوت تر از گذشته به بازیکن ها هدیه بدهد.

Cristiano Ronaldo: Kick’n’Run یک عنوان رانر بی انتها بوده و در آن بازیکن باید با کنترل رونالدو در کوچه های فرانسه، سعی کند بالاترین امتیاز ممکن را به دست بیاورد. ماشین ها، دیوار و فوتبالیست هایی که به سمت شما می آیند از موانع پیش رو بوده و با پیشروی بیشتر هم سرعت شخصیت اصلی افزایش می یابد تا عبور از چالش ها سخت تر شود.

شاید در نگاه اول این عنوان را پس بزنید. چون نمونه مشابه های زیادی از آن در بازار شلوغ بازی های اسمارت فون ها وجود دارد. اما باید بگوییم خیلی زود قضاوت نکرده و کمی به بازی فرصت دهید تا المان های مثبت خود را نشان دهد. یکی از عناصری که باعث جذابیت بازی شده، توپی هست که رونالدو هنگام دویدن حمل می کند. در بازی سیبل هایی وجود دارد که با شوت کردن به سمت آن ها می توانید امتیازاتی به دست آورید.

 

 

نکته مثبت اینجاست که سیبل ها در مکان های متفاوتی حضور داشته و بعضا هم ثابت نیستند. همین تفاوت باعث شده تا با ضربه زدن به بعضی از آن ها رکورد بیشتری از خود بر جای بگذارید. همچنین وجود پاداش هایی، Kick’n’Run را از ریتم یکنواختی که بعضی آثار این سبک دارند، درآورده است. در طول انجام بازی بارها با جوایزی مواجه می شوید که استفاده از آن ها مزایای گوناگونی برای تان به همراه دارد.

علاوه بر این با سکه هایی که دریافت می کنید قابلیت خرید لباس و کفش جدید برای شخصیت اصلی را دارید. از دیدگاه گرافیکی، انیمیشن های دویدن شخصیت اصلی روان بوده و محیط هم از جزئیات بالایی برخوردار هست. موسیقی استفاده شده در بازی نیز به خوبی حال و هوای یورو 2016 را منتقل می کند. فقط امیدواریم تا در آپدیت های بعدی منطقه های بیشتری به بازی اضافه شود.

برای سخن پایانی باید بگوییم استفاده از اتفاقات مهم روز دنیا برای ساخت یک اثر از راحت ترین راه های بازاریابی محصولات به شمار می رود. استودیو Hugo Games A/S هم با واقف بودن به این موضوع سعی کرده تا اکنون که رقابت تیم های اروپایی داغ هست، عنوانی با این محوریت بسازد؛ اثری که به جرئت از بهترین آثار رانر به شمار می رود.

Cristiano Ronaldo: Kick'n'Run
 • Cristiano Ronaldo: Kick’n’Run
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Hugo Games A/S
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 97.1 / 51 مگابایت

معرفی اپلیکیشن FaceApp؛ لطفا لبخند بزنید

بعد از انتشار اپلیکیشنی که چهره ها را با هم جابجا می کرد، حالا نوبت به اپلیکیشن دیگری رسیده که چهره های عبوس و بی حالت را مجبور به زدن لبخند های زورکی می کند! FaceApp، محصول استودیوی وایرلس لب بعد از محبوبیتی که در پلتفرم iOS بدست آورد، چندی پیش برای اندروید هم منتشر شد تا جمع بیشتری از کاربران تلفن های هوشمند را درگیر قابلیت های شگفت انگیز خود کند.

فیس اپ از یک شبکه عصبی پیچیده برای ایجاد تغییر در چهره ها استفاده می کند، و همین موضوع باعث شده که خروجی هایش به طرز عجیبی واقعی به نظر برسند. مثلا تصویر بالا را ببینید؛ نیش تا بناگوش باز شده مونالیزای معروف آنچنان منظره غیر عادی و عجیبی آفریده که بعید است با دیدن آن بتوانید جلوی خنده تان را بگیرید.

البته فیس اپ کارهای بیشتری از نشاندن لبخند روی چهره ها هم انجام می دهد؛ تبدیل مرد به زن و بر عکس، پیر و جوان کردن صورت و «جذاب» کردن چهره ها کارهای جالبی هستند که می توانید با این اپلیکیشن قدرت گرفته از شبکه های عصبی انجام بدهید.

 

برای استفاده از فیس اپ لازم است که به اینترنت متصل باشید، چرا که پردازش چهره ها در سرورهای اپلیکیشن انجام می شود. البته بعید نیست که با انتشار یک به روز رسانی فیس اپ هم مثل پریزما امکان اعمال فیلتر در حالت آفلاین را هم به قابلیت هایش اضافه کند.

فیس اپ چهره انسان ها را تشخیص می دهد، بنابراین فرقی نمی کند که چهره خودتان را به آن بدهید یا یک کاراکتر کارتونی. اپلیکیشن بعد از این که عکس مد نظرتان را بارگذاری کرد، چند افکت مختلف در اختیارتان می گذارد تا بین آن ها جابجا شوید.

متأسفانه تعداد این افکت ها بسیار کم بوده و به تعداد انگشتان دو دست هم نمی رسند. نکته دیگر این که از همه شان نمی توانید در حالت تمام صفحه استفاده کنید. مثلا تغییر جنسیت که شاید محبوب ترین افکت این اپلیکیشن محسوب شود را نمی توانید روی عکس های کامل اعمال کنید، بلکه باید عکس تان را در سایز کوچک و کنار سه عکس دیگر در قالب یک کلاژ ببینید.

 

البته خروجی های اپلیکیشن به قدری جالب و خنده دارند که محدودیت هایش خیلی به چشم نیایند. این خروجی ها را می توانید به شکل عکس تحویل بگیرید، یا اینکه چند عکس را کنار هم گذاشته و از آن ها یک تصویر متحرک GIF بسازید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. تیم توسعه دهنده فیس اپ اعلام کرده که به زودی افکت ها و فیلترهای جدیدی هم به اپلیکیشن اضافه می کند تا از دستکاری چهره ها با آن لذت بیشتری ببرید.

اما یکی از نگرانی هایی که در مورد اپلیکیشن های این چنینی وجود دارد، احتمال ذخیره شدن تصاویر در سرور و سوء استفاده از آن هاست. در همین خصوص مدیر عامل شرکت سازنده فیس اپ به کاربران اطمینان خاطر داده که تصاویر این اپلیکیشن بعد از پردازش، بلافاصله از سرورها پاک می شوند و همچنین به این موضوع اشاره داشته که فیس اپ بر خلاف اپلیکیشنی مثل Meitu، دسترسی های نامربوطی مثل موقعیت جغرافیایی را از کاربران طلب نمی کند که با یک چک ساده می توانید از این موضوع مطمئن شوید.

در مجموع فیس اپ از آن اپلیکیشن هایی نیست که بتوان ساده از کنارش عبور کرد. توصیه می کنیم که حتما آن را دانلود کرده و از تغییر دادن چهره ها با آن لذت ببرید، و حتما نظرتان در مورد آن را با ما در میان بگذارید.

FaceApp
 • FaceApp
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Wireless Lab
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 35.5 / 8.1 مگابایت

https://cafebazaar.ir/app/io.faceapp/

بررسی بازی Angry Birds Islands؛ بازگشت پرندگان خشمگین؟

آخرین تلاش های Rovio برای زنده نگه داشتن نام فرزندانش؛ پرندگان خشمگین که دورانی یکی از معروف ترین شخصیت های گیمینگ بودند، حالا مصداق بارز «از عرش به فرش رسیدن» شده اند و با وجود اینکه همچنان خیلی از بازیکن ها آن ها را به یاد می آورند ولی مقایسه وضعیت کنونی این کاراکترهای دوست داشتنی با گذشته بیشتر حکم یک شوخی را دارد. این ها واقعا همان پرندگان خشمگین معروف هستند؟

مقصر تمام این اتفاقات هم خود روویو است. طبیعتا بعد از موفقیت های عظیم یک عنوان، سازنده با توسعه بازی هایی مرتبط سعی می کند مجموعه ای که ساخته را گسترش داده و محبوبیت آن را افزایش دهد. روویو برای پرندگان خشمگین همین راه را پیش گرفت که اتفاقا ابتدایش به موفقیت هایی رسید. اما بعدها و با سیاست های غلط که همگی نشان دهنده بی برنامگی این استودیو بودند، سیر نزولی این مجموعه آغاز شد.

عدم خلاقیت، پرداخت ضعیف به مکانیزم های گیم پلی و تکرار مکررات؛ بعد از نسخه استاروارز انگری بردز بازی های این مجموعه تنها یک وظیفه داشتند و آن هم حفظ «نام» سری بود. هدفی که بعضا نتیجه معکوس داشت و موجب شد پرندگان خشمگین بیش از پیش به غروب خود نزدیک شوند. Angry Birds Island که چند روز پیش عرضه گشت هم مشخصا «فقط» با همین هدف پا به میدان گذاشته است.

Angry Birds Island عنوانی آنلاین بوده و حجم ابتدایی آن 89 مگابایت است. یعنی بعد از اینکه بازی را نصب کردید، باید چیزی حدود 100 مگابایت دیتا دانلود کنید. بد نیست بدانید توسعه این قسمت برعهده استودیوی NHN 629 بوده و آن ها با روویو همکاری داشته اند.

حالا آیا Angry Birds Island توانسته به این مهم که حفظ نام پرندگان خشمگین هست برسد؟ راستش را بخواهید «بله» ولی نکته اینجاست که Angry Birds Island اصلا پایش را از یک بازی نسبتا سرگرم کننده و معمولی بالاتر نمی گذارد. پرندگان خشمگین حالا در سراشیبی سقوط قرار دارند و آخرین قسمت انگری بردز جای آنکه آن ها را به سمت جلو هل بدهد، این شخصیت ها را در جایی که هستند نگه می دارد تا بیش از این به سمت پایین نروند.

علتش هم کاملا مشخص و معلوم است؛ همانند بازی های اخیر انگری بردز نه خلاقیت های ابتدایی را میبینیم و نه توسعه دهنده سعی به ارائه یک تجربه متفاوت داشته است. اشتباه نکنید، Angry Birds Island ساعت ها می تواند با المان های جذابش شما را پای خود بکشاند ولی نباید انتظار یک معجزه یا تحول داشته باشید. چون در این صورت از آن نا امید خواهید شد.

همانگونه که اسکرین شات ها نشان می دهد، Angry Birds Island عنوانی استراتژی است. همانند همیشه، شما اینجا هم نقش پرندگان خشمگین را دارید با این تفاوت که بعد از اتفاقاتی، حالا خوک های معروف مجموعه انگری بردز به آن ها کمک نموده و بنابراین با مشارکت یکدیگر باید از پس مشکلات بر بیایید. شاید مکانیزم های گیم پلی این عنوان تفاوت چندانی با بازی های مشابه نداشته باشد ولی سازنده با تغییراتی سعی کرده جذابیت ساخته خود را افزایش دهد.

بزرگترین نکته مثبت Angry Birds Islands پیاده سازی درست المان های دنیای انگری بردز در عنوانی استراتژی است که باعث گشته با وجود مشکلات این بازی همچنان یک تجربه جذاب به خود هدیه بدهید.

یکی از آن ها را می توانیم چگونگی جمع آوری منابع بنامیم که طبیعتا مهمترین نقش را روی توسعه ساختمان های گوناگون یا شخصیت های مختلف ایفا می کنند. اینجا برای اینکه بتوانید آیتم هایی همانند چوب، سنگ یا ماهی را به دست بیاورید باید با خوک ها به قسمت های مختلف نقشه رفته و آنجا با کلیک روی بخش های مورد نظر، بعد از چند ثانیه منابعی که می خواهید را بگیرید.

عکس بالا به خوبی مکانیزم جمع آوری منابع را توضیح می دهد. با وجود ذات خسته کننده این قسمت، ترغیب بازیکن ها برای جستجوی مکان های مختلف، منطقه های گوناگون و البته تعدد مناسب آیتم ها موجب شده تا خیلی از روند تکراری موجود احساس ناراحتی نکنید. این از توضیحات بخش مدیریتی Angry Birds Island، حالا بیایید به قسمت اکشن آخرین قسمت از مجموعه پرندگان خشمگین بپردازیم.

واقعا انتظار دارید در دنیایی به این بزرگی بدون دشمن به جستجو بپردازید؟ جای جای نقشه و هنگام جمع آوری آیتم ها موجودات گوناگونی هستند که مانع پیشروی شما می شوند. بنابراین باید با کشتن آن ها ضمن کسب تجربه، راه را برای پیروزی خود هموارتر کنید. البته این ها تنها مزایای شکست دشمنان نبوده و همچنان بخش مهم ماجرا مانده است؛ بچه خوک ها.

Angry Birds Island فعلا تنها برای کشورهای تایوان و ژاپن عرضه شده و احتمالا تا هفته های آتی شاهد انتشار جهانی آن خواهیم بود.

کارگران شما همین خوک ها هستند و برای پرورش آن ها باید ابتدا بچه خوک ها را پیدا کنید که برای رسیدن به این هدف، شکست دشمنانی که این کودکان را اسیر کرده اند یکی از راه ها خواهد بود. پیش از اتمام مطلب بیایید نگاهی به گرافیک و موسیقی بندازیم. با وجود محیط هایش شاد و متنوع، رنگ بندی آبجکت ها و به خصوص کیفیت بافت ها می توانستند بهتر باشند.

همچنین قطعه استفاده شده شاید به خوبی احساس بودن در دنیایی انگری بردزی را به بازیکن ها منتقل کند اما به واسطه کوتاهی موسیقی موچود مطمئنا بعد از مدتی از شنیدن آن خسته خواهید شد. استودیوی سازنده Angry Birds Islands حتی می توانست برای افزایش جذابیت بخش شنیداری عنوانش از آهنگ های پیشین سری در محیط گیم پلی استفاده کند که متاسفانه اینگونه نشد.

حرفهای خود را اینگونه به پایان می رسانیم که Angry Birds Islands نسبت به بقیه بازی های شبیه سازی/استراتژی عنوان جدیدی نیست. بنابراین اگر تنها از علاقه مندان به پرندگان خشمگین هستید، پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید. چون برای این سبک، هم اکنون نمونه های خیلی بهتری هم هست و با یک جستجوی ساده می توانید تعداد زیادی از آن ها را پیدا کنید.

نکته: چون Angry Birds Islands به صورت Soft Lunch یا همان محدود عرضه شده، بنابراین برای دانلودش نیازمند برنامه تغییرات آی پی هستید. پیشنهاد می کنیم ابتدا بازی را از این لینک یا این لینک دانلود نموده و سپس بدون استفاده از اپلیکیشن اضافی با دانلود دیتای آن از تجربه خود لذت ببرید.

Angry Birds Islands
 • Angry Birds Islands
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: NHN 629
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 89 مگابایت

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studio629.angrysaga&hl=en

مشخصات اتوهای مختلف Bosch

 

“TDN1010N میز اتوی اکتیو HomeProfessional”

برای اتوکردن سریع و روان: تخته اتو به همراه دمنده هوا و عملکرد جذب.

 • تخته اتو مقرون به صرفه با سیستم کاربرد جذب و دمنده، دارای فضایی کافی برای سرعت و لطافت در اتوکشی
 • ویژگی جذب: بخار را به درون بافت فیبری جذب کرده و برای سهولت در اتو کردن، بخار را درون بافت پارچه پخش میکند.
 • ویژگی دمنده: ایجاد لایه ای از هوا بین لباس و تخته اتو برای لطافت در اتوکردن پارچه های لطیف و حفظ کیفیت لباس
 • قابلیت تنظیم با قد شما: با شش سطح مختلف ارتفاع از 75 تا 100 سانتی متر
 • سطح اتو(120x38cm). کاور به آسانی و با استفاده از گیره یا گره زدن وصل می شود.
 1. مشخصات فنی

مشخصات فنی

 • • توان ورودی حین عملکرد مکش: 21 وات
 • • میز اتوی اکتیو با تکیه‌گاه اتو مناسب برای همه نوع اتوبخار و اتوبخارهای مخزن‌دار
 • • عملکرد مکش:
 • – بخار عمیقاً به درون پارچه میز اتو مکش می‌شود
 • – بخار اضافی پراکنده می‌شود
 • – پارچه خشک می‌شود
 • – از چگالش جلوگیری می‌شود
 • • عملکرد وزش: برای اتوکشی ملایم پارچه‌های ظریف و تازه‌سازی پیراهن‌های استفاده‌شده، بالشتک هوا ایجاد می‌کند.
 • • تکیه‌گاه بزرگ اتو با طراحی ارگونومیک (22,5 × 35,5 سانتی‌متر) برای اتوبخارهای مخزن‌دار تا 7.5 کیلوگرم
 • • محدوده اتوکشی (118 × 38 سانتی‌متر) با سیم‌جمع‌کن و گیره سیم
 • • تنظیم چندگانه ارتفاع از 75 تا 100 سانتی‌متر (6 وضعیت مختلف)
 • • فریم ثابت
 • • 4 پایه ضدلغزش قابل تنظیم
 • • سوکت برق برای اتصال اتو یا اتوبخار مخزن‌دار
 • • دکمه ON/OFF برای عملکردهای مکش و وزش بخار
 • • سیم بلند 1.7 متری مشخصات کلی
 • bağlantı değeri: حداکثر 3250 وات
 • Marka: Bosch
 • Ürün ismi/ticari kodu: TDN1010N
 • Ana renk: آنتراسیت
 • Elektrik kablosu uzunluğu (cm): 170,0 سانتی‌متر
 • Ürün ismi/aile: Aktif Ütü Masası
 • Yükseklik (mm): 1.640 میلی‌متر
 • Net ağırlık (kg): 11,500 کیلوگرم
 • Genişlik (mm): 460 میلی‌متر
 • Cihaz emniyeti: hayır
 • çalışma göstergesi: aç / kapa şalter
 • İkinci renk: Gumus

“TDS3831104 سفید/ بنفش اتوبخار مخزن‌دار Sensixx DS38 ProHygienic”

محفظه بخار با VarioComfort9. برای کاربری آسان و دستیابی به بهترین نتایج

 1. مشخصات فنی

مشخصات فنی

 • عملکرد
 • • تا 6.5 بار فشار بخار با سیستم امنیت
 • • Ultimate400: بخار عمیق به وسیله تشدید بخار 3 مرحله‌ای تا حداکثر 400 گرم
 • • توان مصرفی: حداکثر 3100 وات
 • • AdvancedSteam System: توزیع بهینه بخار به دلیل طراحی صفحه پایه جدید و پیشرفته
 • • صفحه کف CeraniumGlissée با کانال‌های بخار و طرح سه‌فازی – توزیع بخار ایده‌آل و حرکت فوق‌العاده روان
 • • زمان گرم شدن تقریباً 2 دقیقه
 • • دکمه “eco”: صرفه‌جویی در برق تا 30 % و صرفه‌جویی در آب تا 40%
 • راحتی
 • • برنامه hygiene: ترکیب ویژه دما، فشاربخار و بخار متناوب تا 99.9% از باکتری‌های همه پارچه‌های قابل اتو را از بین می‌برد.
 • • VarioComfort9: برنامه‌های اتوکشی بسیار هماهنگ برای دست‌یابی به نتایج خارق‌العاده – کاربری آسان و هوشمند
 • • i-Temp Advanced: ترکیب عالی دما و بخار برای همه پارچه‌های قابل اتو
 • • Calc’nClean Perfect: سیستم تمیزکننده بسیار کارآمد – نخستین سیستم هم برای اتوبخار مخزن‌دار و هم برای اتو
 • • تایمر Calc’nClean: یادآور تمیز کردن
 • • بخار عمودی برای تازه کردن سریع و آسان پارچه
 • • مخزن آب بزرگ و جداشدنی: 1.4 لیتر برای نیاز کمتر به پر کردن مجدد
 • • اتو با سیستم «AdvancedSteam» برای اتوکشی راحت
 • • میز اتوی جداشدنی و ضدلغزش
 • ایمنی
 • • سیستم SecureLock: به منظور ایمنی بیشتر حین حمل و نگهداری، اتو روی مخزن بخار ثابت می‌شود
 • • خاموشی خودکار “Secure”: برای امنیت بیشتر، وقتی اتو به حال خود رها می‌شود، به طور خودکار خاموش می‌شود
 • • پایه ضدلغزش
 • لوازم جانبی
 • • لوازم جانبی اختیاری: پوشش محافظ پارچه کف اتو TDZ2045
 • مشخصات
 • • نوع دوشاخه: دوشاخه گاردی ارت‌دار
 • • رنگ اصلی محصول: سفید
 • • رنگ ثانویه: بنفش
 • • وزن خالص (کیلوگرم): 4.6
 • • ابعاد محصول (میلی‌متر): 290 × 230 × 390

 

توان XXL 3200 واتی به همراه فناوری پیشرفته و ملایم — فقط کافی است که انبوهی از لباس‌های شسته‌شده داشته باشید.

 • MotorSteam: موتور یکپارچه موجب نفوذ بخار به بافت های عمیق پارچه می شود
 • AntiShine: محافظت ویژه از بافت های حساس به حرارت و پارچه های تیره
 • i-Temp: تلفیق بهینه بخار و حرارت- شما را قادر به اتوکشی سریع و ایمن تمامی الیاف با قابلیت اتو کشی می کند.
 • حتی سخت ترین چروک ها را با استفاده از فشار 200 گرمی بخار از بین می برد.
 • بدون رسوب با TDZ1101
 1. مشخصات فنی
 مشخصات فنی
 • “• توان: 3200 وات
 • • CeraniumGlissée با خطوط روان‌کننده لعابی، کانال‌های بخار و طرح سه‌فازی – توزیع بخار ایده‌آل و حرکت فوق‌العاده روان
 • • MotorSteam: برای نفوذ عمیق‌تر بخار به درون پارچه به لطف بخار تولیدشده با موتور
 • • AdvancedSteam System: توزیع بهینه بخار به دلیل طراحی صفحه پایه جدید و پیشرفته
 • • برنامه AntiShine: محافظت ویژه از پارچه‌های تیره و ظریف
 • • i-Temp Advanced: ترکیب عالی دما و بخار برای همه پارچه‌های قابل اتو
 • • SteamOnDemand: مادامیکه دکمه فعال‌سازی بخار فشرده شده باشد، بخار تولید می‌کند
 • • طراحی ارگونومیک: تکیه‌گاه انگشت شست و دکمه‌های بزرگ برای بیشترین راحتی حین اتوکشی
 • • بخار مستمر 65 گرم/دقیقه
 • • تشدید بخار 200 گرم
 • • تنظیم بخار با استفاده از دکمه SET: 3 گزینه تنظیمات – eco / max / steam off
 • • مخزن آب بزرگ و شفاف (400 میلی‌لیتر) برای پر کردن سریع و آسان
 • • قابلیت اسپری آب
 • • بخار عمودی برای تازه کردن پارچه
 • • کنترل تغییر دما
 • • حین گرمایش یا مرحله خنک شدن، زمانی که دستگاه به دمای تنظیم‌شده می‌رسد، نمایشگر TempOK چشمک می‌زند.
 • • نوک باریک اتو: اتوکشی آسان اطراف دکمه‌ها و درزها
 • • سنسور بخار: روشن و خاموش شدن با لمس و بخار دائم تولیدشده با موتور
 • • QuickFill: دریچه ورودی بزرگتر با درپوش برای پر کردن/تخلیه سریع و آسان
 • • 4AntiCalc: عملکرد تمیزکنندگی چهار‌گانه با سیستم توکار ضد رسوب و خودتمیزشونده calc’n clean، و مایع تمیزکننده برای رسوب‌زدایی کامل
 • • قابلیت ضدچکه
 • • سیم بسیار بلند 2.5 متری با اتصال قابل انعطاف و محفظه نگهداری سیم
 • • لوازم جانبی اختیاری: StoreProtect TDZ1750
 • • لوازم جانبی اختیاری: پوشش محافظ پارچه کف اتو TDZ1550
 • • لوازم جانبی اختیاری: راهکار رسوب‌زدایی TDZ1101 Genel Ozellikler
 • Marka: Bosch
 • Ürün ismi/ticari kodu: TDI903231A
 • EAN numarası: 4.242.002.779.799
 • Ana renk: antracite metallic
 • Bağlantı değeri (W): 3.200 وات
 • Gerilim (V): 220-240 V
 • Frekans (Hz): 50/60 Hz
 • Elektrik kablosu uzunluğu (cm): 250 سانتی‌متر
 • Fiş tipi: Topraklı Standart fiş
 • Onay belgesi: CE, ROSTEST, VDE
 • Yükseklik (mm): 158 میلی‌متر
 • Genişlik (mm): 120 میلی‌متر
 • Derinlik (mm): 311 میلی‌متر
 • Kutulu ürünün uzunluğu (mm): 200 میلی‌متر
 • Kutulu ürünün genişliği (mm): 130 میلی‌متر
 • Kutulu ürünün derinliği (mm): 340 میلی‌متر
 • Net ağırlık (kg): 2 کیلوگرم
 • Brüt ağırlık (Kg): 2 کیلوگرم
 • Palet boyutları (cm): 210 × 80 × 120 سانتی‌متر
 • Paletteki adet miktarı: 162
 • Kartondaki ambalaj sayısı: 2
 • Ambalaj boyutları (cm): 22 × 28 × 35 سانتی‌متر
 • Ambalaj birim brüt ağırlığı (kg): 5 کیلوگرم
 • Paletin brüt ağırlığı (kg): 416 کیلوگرم
 • İkinci renk: rosso red
 • Tek başına gönderilebilir mi ?: hayır
 • kullanma lambası: hayır
 • Üretim yapilirken kk konulur: Almanca, Arapça, Danimarkaca, Fince, Fransızca, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Lehçe, Macarca, Norveççe, Portekizce, Rumence, Rusça, Slovanyac, Türkçe, Ukraynaca, Yunanca
 • Kontrol şekli: termostat
 • Su tankı kapasitesi (l): 0 لیتر
 • Su tankı dizaynı: yarı saydam
 • su seviyesi göstergesi tipi: dıştan okunabilir, sağ-sol elliler için 2 taraflı
 • damlama emniyeti: evet
 • Buhar miktar ayarı: off-eco-max
 • Buhar püskürtme düzeni: evet
 • kireçten arındırma tipi: 4AntiCalc, iyon degistirici, Kireçten arındırma programı, Kireçten arındırma sıvısı
 • Sprey düzeni: evet
 • Emniyetli kapama devresi: evet
 • sıcaklık kademeleri: , antishine, kademesiz ayarlama
 • otom. kendini temizleme fonks.: valf temizleme iğnesi
 • Atık ısı göstergesi: hayır
 • Dikey buhar: evet
 • Esnek kablo girişi: 360° – 3D
 • çalışmaya hazır göstergesi: evet
 • sabit buhar miktarı: enjeksiyon pompası yardımıyla
 • Buhar gücü (g/min): 65 g/dak
 • sabit buhar miktarı: 200 g
 • Yumuşak tutma yeri: hayır
 • ütüleme lambası: hayır
 • yoğun buhar fonksiyonu: evet
 • motor pump: evet
 • Advanced steam system: evet
 • دهانه بزرگ برای پر کردن مخزن آب: بله
 • enerji tasarrufu: 0,25
 • su tasarrufu: 0,35
 • Tercihe bağlı aksesuarlar: TDZ1550, TDZ1750 “

“اتو بخار Sensixx’x DA30 TDA3028014 سفید/ قرمز آلبالویی”

اتو کردن آسان و بدون چین وچروک در همه جهات- در رنگ دلخواه شما.

 • کفی اتو CeraniumGlissée برای اتوی سریع و بدون رسوب در تمامی جهات
 • حجم فشار بخار: 180گرم
 • 3AntiCalc: عملکرد سه گانه برای پاکیزگی شامل سیستم یکپارچه ضد آهک و رسوب.
 1. مشخصات فنی

مشخصات فنی

 • عملکرد
 • • تشدید بخار 180 گرم
 • • بخار مستمر 40 گرم/دقیقه
 • • توان مصرفی: 2800 وات
 • • AdvancedSteam System: توزیع بهینه بخار به دلیل طراحی صفحه پایه جدید و پیشرفته
 • • صفحه چندجهته کف CeraniumGlissée – برای اتوکشی روان و بدون چروک در همه جهات
 • راحتی
 • • کنترل تغییر بخار
 • • Tripple Anticalc: عملکرد تمیزکنندگی سه‌گانه با سیستم توکار ضد رسوب و خودتمیزشونده calc’n clean
 • • بخار عمودی
 • • مخزن آب بزرگ و شفاف (320 میلی‌لیتر) برای پر کردن سریع و آسان
 • • QuickFilling: دریچه ورودی بزرگتر با درپوش برای پر کردن/تخلیه سریع و آسان
 • • طراحی ارگونومیک: دسته لمسی، تکیه‌گاه انگشت شست و دکمه‌های بزرگ برای بیشترین راحتی حین اتوکشی
 • • کنترل تغییر دما
 • • قابلیت اسپری آب
 • • نوک باریک اتو: اتوکشی آسان اطراف دکمه‌ها و درزها
 • • قابلیت ضدچکه
 • • سیم بسیار بلند 3 متری با اتصال گردان و سیم جمع‌کن
 • ایمنی
 • • لامپ کنترل LED
 • مشخصات
 • • ابعاد محصول (میلی‌متر): 150 × 121 × 290
 • • ابعاد جعبه اصلی (میلی‌متر): 380
 • • ابعاد پالت: 205 × 80 × 120
 • • مقدار هر بسته: 4
 • • تعداد استاندارد واحدها در پالت: 180
 • • وزن خالص (کیلوگرم): 1.4
 • • وزن ناخالص (کیلوگرم): 1.6

 

اتوها

اتوها

 

اکنون راهکاری با قدرت، ایمن و آسان برای برطرف کردن چروک‌ها از لباس هایتان دارید.

اتو بخارهای Bosch کار اتوکشی را تا حد امکان لذت‌بخش می کنند. به این دلیل در ساخت آنها نه تنها از مواد باکیفیت استفاده می شوند، بلکه با نوآوری‌های فنی بی شمار اتو کردن را بی نهایت آسان می کنند. با Bosch اتو کردن لباس ها همیشه نتیجه چشمگیری دارد و کار با آنها آسان و ایمن است. با کیفیت 100% مطمئن Bosch آشنا شوید.

 

 

اتوبخار مخزن‌دار مخصوص افرادی که به طور مکرر ویا به تعداد زیاد لباس اتو می کنند.

اگر به طور معمول زیاد اتو می کنید، بهترین انتخاب برای شما داشتن یک اتوبخار مخزن‌دار است. موتور قدرتمند این اتوها در حین کاهش زمان اتوکشی و کاهش مصرف برق، چروک انواع پارچه ها را نیز برطرف و یک نتیجه فوق العاده عالی ارائه می دهند. بعلاوه مخزن آب بزرگ آنها به راحتی قابل پر کردن است.

 

برای آنهائی که زیاد اتو می کنند ولی فضای محدودی دارند.

اگر زیاد اتو می‌کنید، بدون تردید نیاز به اتوبخار مخزن‌دار کوچک Bosch دارید. این دستگاه راهکاری ایده‌آل برای کسانی است که خواهان نتایج ایدآل هستند ولی فضای کافی برای اتو بخار معمولی ندارند. موتور یکپارچه اتو بخار مخزن دار کوچک بخار بسیاری تولید کرده و در بافت پارچه به طور عمیقی نفوذ می‌نماید. به این ترتیب تنها با چند حرکت، چروک‌های حتی سخت‌ترین پارچه‌ها نیز ناپدید می‌شوند.

برای صاحب شدن به یک استاندارد بالا، نیاز به حجم بالای لباس باری اتو ندارید.

اتوبخار تنها مخصوص کسانی که به طور مکرر اتو می کنند نیست. حتی اگر به ندرت و یا در حجم کم اتو می‌کنید، اتوبخار Bosch راهکاری ارزشمند در خانه شماست. با سهولت غیر قابل توصیف در حرکت و خروجی بخار بسیار قوی، کار اتو با Bosch بسیار آسان است.

 

بهترین پایه برای اتو کردن به نحو عالی: میز اتوی فعال

میز اتوی فعال Bosch هم برای استفاده با اتوبخار مخزن‌دار و هم اتوبخار معمولی ایده‌آل است. این میز با فناوری‌های نوین خود در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. عملکرد گرمایش آن در حین اتو بدون ایجاد میعان و نفوذ بخار لباس از زیر میز، حتی لباس‌های بزرگ و رومیزی ها را نیز به آسانی خشک می‌کند. قابلیت‌های کاربردی آن مانند مکش پارچه، دمش هوا و دمش هوای گرم نیز به شما این امکان را فراهم می کند که بسیار راحت‌تر و کاربردی تر بر روی آن کار کنید.

با کیفیت ترین کفی اتو ساخت Bosch، چروک ها را به راحتی برطرف کرده، با پارچه تماس بسیار حساسی دارد.

استحکام، ضد خش بودن و روان بودن حرکت کف اتوبخارهای مخزن‌دار و اتوبخارهای معمولی افزایش داده شده است تا به خوبی پاسخگوی نیازهای زندگی روزمره و راحت کردن اتو باشند. همچنین تمیز کردن کف این اتوها بسیار آسان است و با پارچه‌های حساس بسیار ملایم رفتار می‌کنند.

صبحانه سازها

آبمیوه، چای یا قهوه با تست؛ با Bosch می‌توانید هر آنچه برای تهیه صبحانه خود به آن نیاز دارید را بیابید.

با Bosch صبحانه را تبدیل به لذت بخش ترین وعده غذائی خود کنید. قهوه‌سازها، توسترها، کتری‌ها و چای‌سازهای Bosch به واسطه فناوری نوین خود، همیشه صبحانه‌ دلخواه شما را آماده می‌کنند.

 

راز قهوه باریستا

با قهوه‌سازهای تمام اتوماتیک Vero، قهوه‌سازهای فیلتردار و آسیاب‌های قهوه‌ Bosch، علاقه مندان حرفه ای قهوه‌، طعم واقعی قهوه دلخواه خود را می چشند.

 

لذت خوردن تست را با توسترهای Bosch تجربه کنید.

با توسترهای Bosch همیشه تست ترد و تازه میل کنید. Bosch با فناوری نوین، نان را به طور یکدست تست می کنند و هرگز تست کمرنگ یا سوخته به شما تحویل نمی دهند.

 

به تنوع ذائقه‌ شما: گریل های تماسی

با گریل های تماسی Bosch، لذت باربیکیو را هم در خانه و هم در فضای باز تجربه کنید. صفحه‌های نچسب این گریل ها از هر دو طرف قابل استفاده می باشند. همچنین صفحه ها دارای دو سطح شیاردار مخصوص استیک و سوسیس کبابی و سطح صاف مخصوص ساندویچ‌ می باشند. منفذهای تخلیه روغن هم چربی های اضافه را جذب می کنند. اکنون یک غذای سالم پیش روی شماست! پس از مهمانی های باربکیو، می توانید صفحه‌های گریل را به راحتی در ماشین ظرفشوئی قرار دهید و از زمان و زحمت ظرفشوئی فراغت کنید.

 

با کتری‌های Bosch آب گرم همیشه مهیاست.

در صبح یک روز کاری وقتی با عجله مشغول آماده شدن هستید، یک کتری برقی همان چیزیست که به آن نیاز دارید. با کتری برقی Bosch به محض چیدن صبحانه، چای نیز روی میزتان حاضر خواهد بود. بنابراین این کتری‌ها از عجله و اضطراب‌ صبحگاهی تان کاسته و در مصرف برق صرفه جویی کنید.

 

اکنون چای در هر ساعتی از ‌روزآماده است!

از قسمت زیرین چای‌ساز می‌توان به عنوان کتری استفاده کرد. این قسمت بخش بالایی چای‌ساز، یعنی قوری را، گرم نگه می‌دارد. بدین ترتیب چایتان همیشه داغ است. وقت پذیرائی از میهمان هایتان نیز تنها ظرف چند لحظه کوتاه آب داغ تازه برای چای بعد خواهید داشت.

 

لذت بردن از صبحانه‌ای عالی آسان است.

هنگام صرف صبحانه به عنوان مهم‌ترین وعده‌ غذائی باید وقت کافی برای پذیرائی از خود در نظر بگیرید. قهوه‌سازهای اتوماتیک و قهوه‌سازهای فیلتردار Bosch انتظارات هر نوع سلیقه را برآورده می‌سازند. کتری های Bosch آب داغ مورد نیاز برای چای خوش عطرتان را در اختیار شما قرار میدهند. توسترهای Bosch حتی نان فریز شده را هم ترد و تازه می کنند.

 

 

خالق سیری: در آینده انسان به حافظه ماورایی دست می یابد

در یکی از قسمت های برنامه تلویزیونی «آینه سیاه»، نویسنده داستان جهانی را متصور می شود که در آن، انسان قادر است هر اتفاقی که در محیط پیرامونش رخ می دهد را در خاطر خود ثبت و ضبط کند.

حال، تیم گروبر از شرکت اپل نیز چشم اندازی مشابه به این را برای آینده بشر ترسیم کرده و اظهار داشته که به باور وی، در این آینده حافظه های کامپیوتری بیشتر مفید خواهند بود تا مضر.

گروبر که بنیانگذار سیری است چندی قبل در کنفرانس تد 2017 در ونکوور کانادا حضور یافت و در سخنرانی خود مدعی شد در آینده، کامپیوترها قادرند هرآنچه در محیط پیرامون مان رخ می دهد را ثبت و ضبط کنند و در نتیجه امکانی را برای مان فراهم خواهند کرد تا هرآنکس که در زندگی مان ملاقات کرده ایم را به خاطر بیاوریم و همزمان یادمان بماند که مثلا ورزش مورد علاقه شان چه بوده، اعضای خانواده شان چه اشخاصی بوده اند و بسیاری موارد دیگر.

در آینده کامپیوترها هرآنچه در محیط اطراف مان رخ می دهند را ثبت و ضبط خواهند کرد

او روی سن کنفرانس تد اینطور گفت: من معتقدم که هوش مصنوعی بهبود حافظه های شخصی را به یک واقعیت بدل خواهد کرد و بر این باورم که چنین آینده ای غیرقابل اجتناب است. با این همه گروبر تاکید کرد که نمی داند این اتفاق کی و دقیقا چگونه رخ خواهد داد.

گروبر در صحبت های خود بر لزوم حفظ امنیت اطلاعات گردآوری شده از این طریق تاکید کرد و اضافه نمود: این ما هستیم که باید تصمیم بگیریم چه چیزی به یادآورده و حفظ شود و چه چیزی نشود.

به باور وی، این نوع تکنولوژی نتنها برای علاقمندان به مقوله دیتا مفید واقع می شود بلکه به افرادی که از بیماری های مختلف نظیر جنون و شیزوفرنی نیز رنج می برند هم برای بهبود کمک خواهد کرد.

گروبر در صحبت های خود اشاره ای هم به دیگر فواید هوش مصنوعی داشت و مواردی نظیر تشخیص سرطان و البته ایجاد دستیارهای شخصی را به عنوان نمونه برشمرد.

گزارش دیجیاتو از روز اول استارت آپ ویکند بانوان

استارت آپ ویکند رویدادی جهانی است که چند سالی می شود در ایران به شکل جدی دنبال می شود. در این رویداد افراد مختلف در کنار یکدیگر حاضر می شوند و با طرح ایده های کارآفرینی خود، به کمک سایرین تلاش می کنند تا افکارشان را به واقعیت تبدیل نمایند.

فارغ از اینکه نتیجه نهایی پیاده سازی ایده چه باشد، شبکه سازی را می توان مهم ترین خروجی استارت آپ ویکند برای شرکت کنندگان دانست. در چنین همایش هایی کاربران این فرصت را پیدا می کنند تا با افراد بسیاری آشنا شوند و ارتباطات خود را گسترش دهند.

دیروز سرانجام نهمین دوره استارت آپ ویکند تهران آغاز به کار کرد. همانطور که قبلا نیز در دیجیاتو اعلام کرده بودیم، این دوره ویژه بانوان است و ۷۰ درصد از شرکت کنندگان آن را زنان تشکیل می دهند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر آنچه که در روز اول این همایش اتفاق افتاد.

در ابتدای مراسم حمیدرضا احمدی، دبیر کانون کارآفرینی، به روی سن رفت و در سخنان خود، دلایل اختصاص این رویداد به بانوان را تشریح نمود.

به گفته احمدی، در هشت دوره گذشته استارت آپ ویکند تهران، تنها ۱۸ درصد از شرکت کنندگان را زنان تشکیل می داده اند که همین موضوع مشارکت اندک زنان در امور کارآفرینی را به نمایش می گذارد.

احمدی در ادامه خاطر نشان کرد که با توجه خروج زیاد جوانان از کشور، ایران با کمبود نیروی کار متخصص روبرو است، و بر همین اساس ورود بانوان تحصیل کرده به حوزه کسب و کار، می تواند مشکلات بسیاری را برطرف نماید.

دبیر کانون کارآفرینی بیان داشت که برای مشارکت بیشتر بانوان در استارت آپ ویکند نهم، از بنیاد های فعال در حوزه زنان، کمک بسیاری گرفته شده و در نتیجه حمایت های به عمل آمده و اطلاع رسانی مناسب، هم اکنون ۶۲ نفر از ۱۰۰ شرکت کننده این رویداد را بانوان تشکیل می دهند.

حمیدرضا احمدی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که استارت آپ ویکند نهم تهران نقطه آغازی باشد برای مشارکت بیشتر زنان در استارت آپ ویکند های آتی.

پس از سخنان آقای احمدی، از سه بانوی موفق در حوزه کسب و کار دعوت به عمل آمد تا بر روی سن حاضر شده و تجربیات خود را با شرکت کنندگان به اشتراک بگذارند.

مهمان اول این بخش، نادره شاملو بود. خانم شاملو به مدت ۳۳ سال برای بانک جهانی فعالیت می کرده و در طول این زمان، تحقیقات بسیاری را بر روی وضعیت اقتصادی و اشتغال در خاورمیانه انجام داده.

خانم شاملو در سخنان خود اشاره کرد که بر خلاف تصور عمومی، آمار زنان صاحب کسب و کار در کشور های اسلامی، اختلاف چندانی با بخش های اروپایی ندارد. به گفته ایشان در اروپا زنان بالغ بر ۲۵ درصد شرکت ها را در اختیار دارند و در خاورمیانه نیز این آمار نزدیک به ۱۷ درصد است.

نادره شاملو در ادامه بیان داشت که طبق پژوهش هایی که به عمل آورده، متوجه شده شرکت های زنان در خاورمیانه، از تاثیر گذاری بیشتری در جامعه برخوردار هستند و در مقایسه با شرکت های زنان در اروپا، فعالیت های گسترده تری دارند.

وی بر اساس این آمار نتیجه گیری کرد که اگر زنان ما موفق شوند از پس محدودیت هایی که در برابر آنان است بر بیایند، می توانند آینده بسیار درخشان تری را نسبت به همجنسانشان در دیگر نقاط دنیا داشته باشند.

نفر دوم مهمانی از پاکستان بود. خانم سعدیا خان به عنوان یک بانوی کارآفرین، که هم اکنون صاحب یک شرکت زنجیره تامین در پاکستان است، در سخنان خود عنوان کرد که کارآفرینی به زنان اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر روی زندگی خود داشته باشند.

خانم خان یکی از مشکلات زنان را ارتباطات اندک آنان دانست و عنوان داشت که برای راه اندازی یک کسب و کار موفق است، نیاز است تا بانوان شبکه ارتباطی گسترده تری را برای خود ایجاد نمایند.

او در نهایت زنان را تشویق کرد تا از حریم آرامش خود خارج شده و با شرکت در جوامع مختلف، تلاش نمایند تا با افراد بیشتری آشنا شوند.

مهمان سوم، بانویی بود که با یک فوق لیسانس از ایران و یک فوق لیسانس از دانشگاه MIT، شرکتی موفق را در زمینه مشاوره های مدیریتی، اداره می کرد. دردانه داوری در سخنان خود، بر روی انتخاب شریک مناسب برای راه اندازی یک کسب و کار تاکید بسیاری کرد و عنوان داشت که راه اندازی یک پروژه مشترک، همچون ازدواج است؛ اگر دو طرف در همان ابتداد دیدگاه ها و برنامه های خود را با یکدیگر میزان نکنند، بی شک در آینده با مشکل مواجه می شوند.

پس از پایان یافتن سخنان مهمان های دعوت شده، سرانجام نوبت به ارائه ایده ها از سمت شرکت کنندگان رسید. در این مرحله داوطلبین باید به روی سن می رفته و در مدت ۶۰ ثانیه، ایده خود را برای حضار شرح می دادند. ایده های مطرح شده در استارت ویکند نهم، به شرح زیر هستند:

) تجمیع سرمایه های کوچک بین خانم ها و سرمایه گذاری مشترک آنان بر روی پروژه های مختلف.
۲) اپلیکیشن و سایتی که شما را از ساخته شدن هر سایت جدید در ایران مطلع می کند.
۳) اسباب بازی های‌ آموزشی مرتبط با کودک که بتوانند نیاز مادران را تامین کنند.
۴) بانک اطلاعاتی از کلیه داروخانه ها و ارائه اطلاعات دارویی آنها
۵) سایتی برای به اشتراک گذاشتن مهارت های فردی و فروش آموزش های مطرح شده.

۶) سایتی برای تشخیص و درمان مشکلاتی که کودکان ممکن است قبل از رسیدن به دبستان با آن ها مواجه گردند.
۷) سایتی برای برنامه ریزی رویدادها.
۸) سایت فروش کاردستی های ساخته شده توسط دانش آموزان.
۹) عرضه میوه به صورت جذاب برای کودکان.
۱۰) سایتی آموزشی برای ارتباط کاربر با استاد.
۱۱) سایتی برای به اشتراک گذاری تجربیات کاربران در زمینه های مختلف با یکدیگر.
۱۲) سایتی برای فروش هنر دستی کاربران با ویژگی سفارشی سازی کالا.
۱۳) تسهیل فرآیند عروسی و ارائه خدمات مرتبط.
۱۴) لباسی مجهز به سنسور اندازه گیری قند خون برای کمک به افراد دیابتی.
۱۵) سایتی به اشتراک گذاری منابع دانشگاهی.

۱۶) ساخت اپلیکیشن کمک های اولیه.
۱۷) شبکه اجتماعی برای کسانی که بیماری خاص دارند جهت به اشتراک گذاری حالات روحی و مشورت با پزشکان.
۱۸) مؤسسه تهیه غذا برای بیماران دیابتی.
۱۹) سایت مخصوص خیاطی با امکان انتخاب مدل و ارسال خیاط به محل.
۲۰) گسترش و تبلیغ انرژی های سبز.
۲۱) سایت انجمن زنان متخصص.
۲۲) سایتی برای عرضه کتاب های صوتی و فروش آنان.
۲۳) دستیار هوشمند کامپیوتری برای حل مسائل مختلف.
۲۴) اپلیکیشنی برای راهنمای درمان بیماری فرزندان.
۲۵) کلینیک تخصصی پذیرش و تعمیر کامپیوتر.

۲۶) سایت عرضه محتوای صوتی.
۲۷) سایتی جهت پیاده سازی و رعایت قانون کپی رایت.
۲۸) سایتی برای دریافت پروژه ها و اجرای مشترک آن ها.
۲۹) سایتی برای نگهداری حیوانات خانگی.
۳۰) آموزش مهارت ها و به اشتراک گذاری آن ها با دیگران.
۳۱) معرفی تامین کنندگان مواد اولیه.
۳۲) شبکه اجتماعی از آثار خلق شده توسط کاربران.
۳۳) شبکه ای برای ثبت بیماری ها که اطلاعات آن ها در اختیار پزشکان و داروخانه ها قرار می گیرد.
۳۴) فروشگاه آنلاین وسایل الکترونیک، که نیاز کاربران را بر اساس سؤال کردن از آن ها تشخیص می دهد و گجت مناسب را پیشنهاد می دهد.
۳۵) سایتی برای معرفی مراکزی که به کار داوطلبانه نیاز دارند.
۳۶) سایتی که ویترینی مجازی را در اختیار فروشگاه های واقعی قرار می دهد.
۳۷) تبادل مواد بازیافتی میان شغل های مختلف.
۳۸) یافتن بورس کالاهای مختلف در سطح شهر.
۳۹) اپلیکیشنی برای فروش فیزیکی کتاب.
۴۰) اپلیکیشن برای همکلاسی های یک کلاس مشخص در دانشگاه.
۴۱) سایتی برای معرفی NGO ها و راهنمایی برای فعالان اجتماعی.
۴۲) ساخت خوراکی از تکه های میوه.
۴۳) شبکه اجتماعی برای پرسش سؤال از متخصص ها.
۴۴) سایتی برای کاریابی خانم ها.
۴۵) اپلیکیشنی یادداشت نویسی با قابلیت به اشتراک گذاری میان کاربران.
۴۶) سایتی برای مراقبت های ویژه پزشکی از زنان.

پس از ارائه ایده های مطرح شده، به حضار زمانی ۱۰ دقیقه ای داده شد تا بر روی عناوین ذکر شده فکر کنند و در نهایت به سه مورد برتر رای دهند. در این فاصله ایده دهندگان نیز تلاش می کردند تا افراد بیشتری را به سمت پروژه خود جلب نماین

در نهایت پس از انجام رای گیری، ایده های شماره ۲، ۴، ۷، ۱۹، ۲۳، ۲۴، ۳۱، ۳۵، ۴۱ و ۴۶ به عنوان موارد برتر انتخاب شدند.

پس از مشخص شدن ایده های برگزیده، شرکت کنندگان به تشکیل تیم های خود پرداختند. در این فرآیند که با مراسم شام نیز همراه شده بود، کاربران باید مهارت های خود را با صاحبین ایده در میان می گذاشته و تلاش می کردند تا تیمی را برای خود انتخاب نمایند.

در روز های آتی استارت آپ ویکند، تیم ها با راهنمایی مربیان رویداد، بر روی پیاده سازی ایده های خود کار می کنند و در نهایت تلاش می نمایند تا با ارائه موفق کار خود در روز پایانی، رای هیئت داوران را به خود اختصاص دهند.